ITEL = TELEKOMUNIKÁCIE A INTERNET
Copyright Na hlavn strnku

 
 


  Výpočet ceny hovoru
  Optimálny tel. program
  Cenníky operátorov  Porovnanie pripojení  Mobily
  Pevné linky / ISDN
  Internet
  ADSL
  News   Výber mobilu
  Výber GSM brány
  Výber ISDN telefónu
  Výber. tel. ústredne
  Výber ISDN TA
  Výber ISDN routera

  Porovnania mobilov
  Porovnania GSM brán
  Porov. ISDN telefónov
  Porov. tel. ústrední
  Porovnania ISDN TA
  Porov. ISDN routerov

  ISDN riešenia
  ADSL modemy  pošlite nám e-mail
  intro animácia


12. 09. 2014 hardware späť

HERE mapuje Slovensko do 3D

Spoločnosť HERE, ktorá je súčasťou korporácie Nokia, zbiera panoramatické snímky ulíc v niekoľkých krajinách po celom svete v snahe vytvoriť čo najaktuálnejšiu a bohatú digitálnu mapu. HERE používa najmodernejšie technológie na zachytenie a spracovanie týchto snímok a pritom rešpektuje a chráni súkromie.
Bratislava, Slovensko, 10. september 2014 – V rámci úsilia ponúknuť užívateľom čo najlepšie mapy sveta bude spoločnosť HERE, ktorá je súčasťou korporácie Nokia v priebehu septembra a októbra snímkovať niektoré časti Slovenska.

Ulicami jazdíme v našich vozidlách HERE TRUE, ktoré používajú najnovšie technológie na zber 3D bodov a snímok ulíc. Nazbierané dáta spolu vytvoria bohatú a podrobnú mapu Slovenska. Vďaka tomu že dokážeme zaznamenávať snímky okolia spolu s ďalšími atribútmi vieme našim užívateľom poskytnúť presné informácie v momente keď ich potrebujú, čo umožní jednoduchšiu navigáciu v reálnom svete.

V nasledujúcich týždňoch budú naše vozidlá mapovať ulice Bratislavy, Trnavy, Košíc, Prešova, Martina, Nitry, Popradu, Prievidze, Trenčína, Žiliny, Banskej Štiavnice, ďalej ich uvidíte vo Vysokých Tatrách a vo Zvolene.

Celý proces je plynulý a nebude obmedzovať dopravu. Viditeľne označené vozidlá HERE, ktoré sú vybavené niekoľkými 3D panoramatickými kamerami, budú zbierať dátové body a snímky na verejných komunikáciách obchodného záujmu a v oblastiach s viacerými bodmi záujmu, ktorými sú napríklad obchody, čerpacie stanice a reštaurácie.

HERE sa zaväzuje rešpektovať a chrániť súkromie ľudí. Zachytené snímky sa ukladajú vo vozidle, neskôr sa prevedú do zašifrovanej podoby a prenesú do zabezpečeného úložiska. Následne sú snímky spracované špičkovým softvérom a vyspelými algoritmami na detekciu a rozmazanie tvárí a evidenčných čísel vozidiel. Snímky sa publikujú vždy až po rozmazaní tvárí a EČV.

V prípade, že by nedošlo k správnemu rozmazaniu obrazu, HERE umožňuje komukoľvek o rozmazanie požiadať dodatočne. Jednoducho navštívite on-line obrázok a kliknete na "Report image/Nahlásiť obrázok" v ľavom dolnom rohu mapy.

Navštívením stránky http://here.com/help sa dozviete viac informácii o projekte, o tom ako HERE chráni vaše súkromie a ako si užiť naše detailné mapy.

Na nasledujúcom odkaze nájdete fotografie vozidiel HERE TRUE:
http://company.nokia.com/en/news/media-library/image-gallery/here

itel.sk


19. 11. 2002 hardware KOMENTÁRE: 0
IBM predstavuje WebSphere-Express


Pozdával sa vám tento príspevok?

áno   746

nie   700

K príspevku nie sú pridané žiadne komentáre.

  Zobraziť všetky komentáre
alebo pridať nový
komentár.COPYRIGHT © 2002 - ITEL - ALL RIGHTS RESERVED