ITEL = TELEKOMUNIKÁCIE A INTERNET
Copyright Na hlavn strnku
Magio800x320
 
 


  Výpočet ceny hovoru
  Optimálny tel. program
  Cenníky operátorov  Porovnanie pripojení  Mobily
  Pevné linky / ISDN
  Internet
  ADSL
  News   Výber mobilu
  Výber GSM brány
  Výber ISDN telefónu
  Výber. tel. ústredne
  Výber ISDN TA
  Výber ISDN routera

  Porovnania mobilov
  Porovnania GSM brán
  Porov. ISDN telefónov
  Porov. tel. ústrední
  Porovnania ISDN TA
  Porov. ISDN routerov

  ISDN riešenia
  ADSL modemy  pošlite nám e-mail
  intro animácia


25. 07. 2012 adsl späť

Bezplatná digitálna televízia

Začiatkom júna ANTIK prvýkrát informoval o bezplatnej IPTV, ktorú pripravuje spustiť na území SR, ako reakciu na spoplatnenie služieb spoločností Skylink a CSlink. Môžu ju využívať domácnosti kdekoľvek na Slovensku, pričom stačí mať internet od ľubovoľného operátora. Záujem o digitálnu káblovku narastá, do dnešného dňa sa zaregistrovalo na odber SmartTVboxu viac ako 1000 Slovákov.

Mesiac po zverejnení projektu bezplatnej digitálnej televízie, prekročil počet Slovákov, ktorí majú záujem o SmartTVbox číslo 1000. SmartTVbox je malé elektronické zariadenie, ktoré si zákazníci pripoja na bežný domáci internet s priemernou rýchlosťou 2 Mbit/s a televízny prijímač. Umožní im sledovanie televízie ako boli doteraz zvyknutí napríklad pri satelitnom príjme. Zakúpenie zariadenia je nevyhnutné na sledovanie novej IPTV, ktorej komerčný pilot spustí ANTIK ešte v júli. Novinkou bude, že prinesie digitálnu televíziu kdekoľvek na Slovensku, teda aj tým zákazníkom, ktorí nemajú optiku a využívajú WiFi alebo káblové pripojenie od ľubovoľného poskytovateľa internetu.

„Slováci, ktorí si chcú rezervovať SmartTVbox už teraz, môžu tak urobiť na jeho web stránke www.smarttvbox.sk. Do dnešného dňa evidujeme viac ako 1000 záujemcov, čo značí, že ľudia majú o bezplatnú IPTV naozaj záujem,“ informuje Vlastimil Lakatoš, manažér IPTV spoločnosti ANTIK Telecom. „SmartTVbox spraví z bežného televízora „inteligentnú TV“, ktorá bude mať manuálnu voľbu kvality obrazového streamu a v prvej fáze prinesie 20-dňový archív najobľúbenejších programov, programového sprievodcu až na 14 dní a internetový prehliadač kdekoľvek na Slovensku“, dodáva Lakatoš.

V ďalšej verzii umožní SmartTVbox sledovanie HD programov, nahrávanie (PVR), zastavenie a pretočenie obrazu aj živého vysielania, využívanie mediaportálu, DLNA a video na požiadanie. Okrem toho prinesie aj TV Anywhere, vďaka ktorej budú môcť zákazníci sledovať vybrané programy na TV, smartfóne či tablete.

_


Pozdával sa vám tento príspevok?

áno   802

nie   802

K príspevku nie sú pridané žiadne komentáre.

  Zobraziť všetky komentáre
alebo pridať nový
komentár.COPYRIGHT © 2002 - ITEL - ALL RIGHTS RESERVED