ITEL = TELEKOMUNIKÁCIE A INTERNET
Copyright Na hlavn strnku
Magio800x320
 
 


  Výpočet ceny hovoru
  Optimálny tel. program
  Cenníky operátorov  Porovnanie pripojení  Mobily
  Pevné linky / ISDN
  Internet
  ADSL
  News   Výber mobilu
  Výber GSM brány
  Výber ISDN telefónu
  Výber. tel. ústredne
  Výber ISDN TA
  Výber ISDN routera

  Porovnania mobilov
  Porovnania GSM brán
  Porov. ISDN telefónov
  Porov. tel. ústrední
  Porovnania ISDN TA
  Porov. ISDN routerov

  ISDN riešenia
  ADSL modemy  pošlite nám e-mail
  intro animácia


25. 02. 2012 hardware späť

Slovak Telekom v roku 2011

Slovak Telekom v roku 2011: výnosy takmer 900 miliónov, nové dátové centrum, slovenská premiéra HSPA+ 42 Mbps a uvedenie značky Telekom

- Celkové výnosy za rok 2011: takmer 900 miliónov eur
- Posilnenie ICT pozície aj vďaka otvoreniu najmodernejšieho dátového centra
- Líder pre uvádzanie technológií: HSPA+ 21 a 42 Mbps v slovenskej premiére
- Tempo predaja smartfónov a internetu v mobile počas roka rapídne stúplo
- Počet zákazníkov digitálnej televízie: 160 tisíc ku koncu roka


„Prvý celistvý kalendárny rok po integrácii prináša veľmi dobré výsledky hospodárenia našej spoločnosti. Počas uplynulých dvanástich mesiacov sa sčasti opakovala situácia z minulých rokov, kedy vysoká saturácia trhu a regulačné kroky opäť vyústili do mierneho zníženia celkových výnosov. Na druhej strane sme uviedli viaceré novinky na slovenskom telekomunikačnom trhu. Otvorenie najmodernejšieho dátového centra potvrdilo našu ambíciu stať sa jednou z top spoločností na ICT trhu, uvedenie nových nadstavieb pre 3G sieť posilnilo naše postavenie technologického lídra a prinieslo zákazníkom novinky v slovenskej premiére. Vyššie počty zákazníkov fixného či mobilného internetu a aj digitálnej televízie potvrdzujú našu pozíciu komplexného telekomunikačného operátora,“ bilancuje uplynulý rok Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Skupina Slovak Telekom dosiahla za fiškálny rok 2011 celkové konsolidované výnosy vo výške 897,4 milióna eur, medziročne klesli o štyri percentá predovšetkým v dôsledku regulačných opatrení a nižších cien služieb.

Silnú finančnú kondíciu potvrdila Skupina úrovňou EBITDA (prevádzkový zisk pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou), ktorý dosiahol 388,7 milióna eur, ako i voľných peňažných tokov z prevádzky vo výške 259,1 milióna eur.

„Osemnásť mesiacov po integrácii sa naplno prejavili výhody jednej spoločnosti. Výrazne sme zvýšili svoju vnútornú efektivitu a vidíme synergie vo zverejnených výsledkoch. Aj pri miernom poklese výnosov silno ovplyvneného reguláciou sme obhájili svoju profitabilitu na vysokej úrovni. Pri medziročnom poklese výnosov o 37 miliónov eur sa EBITDA (prevádzkový zisk pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou) znížil iba o 14 miliónov eur a dokonca sme zvýšili voľné peňažné toky z prevádzky oproti minulému roku na 259 miliónov eur. Tieto finančné výsledky presne ukazujú, že integrácia je obrovský úspech. Sme veľmi radi, že úspech nie je viditeľný iba pri nákladových položkách. Vo veľmi náročnom trhovom prostredí so značným regulačným tlakom sme dokázali medziročne zvýšiť výnosy v strategických oblastiach: mobilných dátach, pevnom internete, on-line biznise i ICT. Zároveň sme výrazne investovali do našich sietí a našich služieb. A v roku 2012 budeme v investíciách pokračovať – ku spokojnosti a výhodám pre našich zákazníkov,“ oznamuje výkonný riaditeľ pre financie Robert Hauber.

Oblasť pevnej siete a úspech dcérskych spoločností
Oblasť fixnej siete zaznamenala v medziročnom porovnaní iba nepatrný pokles výnosov – len 0,8%. Novými oblasťami biznisu sa Slovak Telekomu darí kompenzovať klesajúce výnosy z hlasových služieb: dátové služby, digitálna televízia i ICT dosiahli medziročne solídny rast vo výnosoch.

„Výborné výsledky dosiahli v roku 2011 aj naše dcérske spoločnosti. Zoznam má za sebou jeden z najúspešnejších rokov s 12%-ným rastom výnosov i podstatne vyšším ziskom EBITDA. Druhý rok po začlenení spoločnosti PosAm do našej skupiny priniesol 14%-ný rast ich výnosov, čo je pozoruhodný výsledok aj z pohľadu celého ICT trhu,“ komentuje Robert Hauber.

Zoznam a Zoznam Mobile zvýšili svoje výnosy na 6,1 milióna eur. Profitabilita je opäť na vysokej úrovni – zisk EBITDA stúpol na 1,0 milióna eur a medziročne sa zvýšil o 73%.

Výnosy spoločnosti PosAm dosiahli 33,8 milióna eur, čo pri 14-percentnom medziročnom raste – a zároveň poklese celého ICT trhu – znamená posilnenie pozície v tejto kategórii.

Výrazný krok vpred zaznamenal Slovak Telekom v oblasti ICT služieb - a to nielen vďaka úspechom spoločnosti PosAm, ale aj vlastným aktivitám. V júni 2011 bolo otvorené najmodernejšie dátové centrum v Bratislave a postupne začali jeho služby využívať prví klienti z rôznych oblastí podnikania.

Oblasť fixnej siete rastie vo väčšine svojich segmentov. Počet širokopásmových prístupov stúpol na 464 tisíc a pri digitálnej televízii sa zvýšil počet zákazníkov až na 160 tisíc (medziročný rast takmer o 30%).

Digitálna televízia Magio má za sebou jeden z najúspešnejších rokov a oslávila svoje piate výročie. Rok 2011 sa niesol nielen v znamení pokračujúceho silného rastu, ako aj pridávania množstva nových funkcií, napríklad prístupu na sociálne siete priamo na platforme. K Magiu pribudli aj užitočné služby Archív a Spustenie programu od začiatku, ktoré boli aj súčasťou vianočnej kampane. Do ponuky videopožičovne boli uvedené filmy dvoch major štúdií: Universal a Walt Disney.

Míľniky v mobilnom segmente a nová značka Telekom
K 31. decembru 2011 využívalo služby mobilnej siete celkovo 2,326 milióna zákazníkov. Podiel zmluvných zákazníkov naďalej stúpal – a ku koncu roka 2011 dosiahol 62%. Na celkovom počte 1,447 milióna zákazníkov mali výrazný podiel
flexibilné programy Podľa seba, ktoré boli vo vianočnej kampani aktualizované na Podľa seba Naj, ako aj programy Fix, pri ktorých zákazníci uprednostňujú systém kreditu a akciový telefón.

Slovak Telekom prišiel v lete s novým prístupom a kampaňou zameranou na najväčšiu ponuku akciových telefónov za 1 €, pričom sa znova potvrdilo, že zákazníci vnímajú dotovaný telefón ako kľúčový benefit. V atraktívnom dotovaní koncových zariadení a rozširovaní ponuky pokračovala spoločnosť aj na jeseň či vo vianočnej akcii.

„Pri akciových telefónoch sme zaznamenali nový trend – na celkovom predaji začínajú dominovať postupne smartfóny. Zatiaľ čo sa v prvom polroku blížil podiel ich predaja k úrovni 50%, počas posledných dvoch mesiacov boli tri zo štyroch predaných telefónov práve smartfóny. Úspešne s nimi predávame aj nové programy Internet v mobile, ktoré najmä v štvrtom kvartáli dosiahli niekoľkonásobne vyššie počty aktivácií,“ uvádza nový trend Miroslav Majoroš.

Najväčší podiel spomedzi dodávateľov si naďalej drží Nokia, najpredávanejším telefónom roka 2011 však bol Sony Ericsson Xperia X8. Najväčším bestsellerom vianočnej ponuky sa stal HTC Wildfire S. Spoločnosť Samsung zaknihovala úspech vďaka hi-end modelu Galaxy S II i štartovaciemu smartfónu Galaxy Y. Medzi zákazníkmi programov Fix najviac bodoval LG Ego T500.

Vzhľadom na neustále rastúci objem dátovej prevádzky buduje Slovak Telekom 3G sieť a jej nadstavby. V priebehu roka 2011 došlo k výraznému zvýšeniu pokrytia 3G siete zo 42 na 65% populácie. Zároveň Slovak Telekom uviedol viaceré nadstavby ako prvý slovenský operátor: HSPA+ 21 Mbps v marci a HSPA+ 42 Mbps (i uplink 5,8 Mbps) v októbri 2011. HSPA+ technológia bola ku koncu roka k dispozícii už v 175 lokalitách, HSPA+ 42 Mbps / 5,8 Mbps uplink pokrývali koncom roka desať miest.

Významnou udalosťou roka 2011 bolo uvedenie novej značky Telekom v októbri. Slovak Telekom pristúpil k zjednoteniu značky ako súčasti integrácie a spolu s ňou zjednotil aj viaceré zákaznícke služby – popri integrovanej predajnej sieti majú zákazníci k dispozícii už aj spoločnú linku Služby zákazníkom a internetovú stránku s e-shopom.

„Predstavenie jednotnej značky je z marketingového hľadiska logickým krokom a som rád, že jej nástup dosiahol výborné výsledky vo vianočnej kampani. Ambíciou značky Telekom je byť najobľúbenejší operátor, ku ktorému patria inovácie v oblastí technológie či kvalitné služby. Vďaka výbornej službe ako televízia Magio, neustálym inováciám v 3G sieti či exkluzívnym telefónom v ponuke verím, že značka Telekom zažila v roku 2011 silný štart, na ktorom budeme určite stavať aj v budúcnosti,“ uzatvára Miroslav Majoroš.

itel.sk


24. 05. 2014 internet KOMENTÁRE: 0
Bratislava pokrytá 4G (LTE) sieťou
06. 05. 2014 internet KOMENTÁRE: 1
Telekom spúšťa prvý slovenský obchod s aplikáciami v Cloude
16. 04. 2014 internet KOMENTÁRE: 0
Telekom pokračuje v intenzívnom rozširovaní pokrytia 4G sieťou - (LTE)
22. 10. 2012 pevné linky KOMENTÁRE: 1
Nové benefity Telekomu
19. 10. 2012 internet KOMENTÁRE: 0
Vianočná ponuka internetu od Telekomu
19. 10. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Vianoce s Easy: zákazník získa späť cenu telefónu vďaka extra kreditu
11. 10. 2012 hardware KOMENTÁRE: 0
Digitálna televízia Magio len za 5,99 € na celé dva roky
26. 09. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Telekom uvedie iPhone 5 v piatok 28. septembra 2012
30. 08. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Telekom zaradil do akciovej ponuky nástupcu jedného z najväčších bestseller
14. 08. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Telekom uvádza Happy – novú rodinu mobilných paušálov s neobmedzenými služb
07. 06. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Rýchla 3G sieť od Telekomu je dostupná už pre 70% populácie
01. 06. 2012 internet KOMENTÁRE: 0
Telekom ponúkne k internetu tablety i notebook
01. 06. 2012 pevné linky KOMENTÁRE: 0
Telekom ponúka od dnes v letnej kampani digitálne fotoaparáty a tlačiarne
01. 06. 2012 mobily KOMENTÁRE: 1
Slovak Telekom začne predávať očakávaný Samsung Galaxy S3
01. 06. 2012 pevné linky KOMENTÁRE: 0
Magio pláž je už otvorená – a tentoraz v olympijskom duchu!
30. 04. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Slovak Telekom zaradil do akciovej ponuky dve novinky - Sony Xperia S a Hua
22. 02. 2012 internet KOMENTÁRE: 0
Telekom uviedol najlepšiu pre-paidovú novinku: Easy Free
13. 02. 2012 mobily KOMENTÁRE: 1
Podľa seba Naj prichádza s bezplatnou navigáciou a väčším balíčkom minút
10. 02. 2012 internet KOMENTÁRE: 0
Rozšírenie 3G siete od Slovak Telekomu
27. 01. 2012 pevné linky KOMENTÁRE: 1
Nízke ceny mesačných programov i volania na mobilné čísla
27. 01. 2012 internet KOMENTÁRE: 1
Magio a Optik internet prvých 100 dní bez poplatkov
26. 01. 2012 internet KOMENTÁRE: 1
Mobilný internet na 150 dní zadarmo
22. 01. 2012 mobily KOMENTÁRE: 0
Slovak Telekom rozširuje akciovú ponuku
13. 01. 2012 mobily KOMENTÁRE: 1
Špeciálne zlacnenia mobilov od Slovak Telekomu
31. 12. 2011 pevné linky KOMENTÁRE: 0
Na minutie klubových bodov máte už len pár hodín
18. 02. 2009 internet KOMENTÁRE: 1
Jarné darčeky od T-Comu
03. 02. 2009 internet KOMENTÁRE: 1
Magio Komplet za cenu Klasik - alebo prémiové balíčky zadarmo
03. 02. 2009 pevné linky KOMENTÁRE: 1
Rodinná linka so zľavou až 35 % - a výhodným volaním do zahraničia
29. 01. 2009 internet KOMENTÁRE: 0
4G internet za výhodnú cenu
28. 11. 2008 internet KOMENTÁRE: 0
Neobmedzujte sa! - Surfujte na optike od T-Comu rýchlosťou 70 Mbit/s


Pozdával sa vám tento príspevok?

áno   330

nie   293

K príspevku nie sú pridané žiadne komentáre.

  Zobraziť všetky komentáre
alebo pridať nový
komentár.Magio Internet125
COPYRIGHT © 2002 - ITEL - ALL RIGHTS RESERVED