ITEL = TELEKOMUNIKÁCIE A INTERNET
Copyright Na hlavn strnku

 
 


  Výpočet ceny hovoru
  Optimálny tel. program
  Cenníky operátorov  Porovnanie pripojení  Mobily
  Pevné linky / ISDN
  Internet
  ADSL
  News   Výber mobilu
  Výber GSM brány
  Výber ISDN telefónu
  Výber. tel. ústredne
  Výber ISDN TA
  Výber ISDN routera

  Porovnania mobilov
  Porovnania GSM brán
  Porov. ISDN telefónov
  Porov. tel. ústrední
  Porovnania ISDN TA
  Porov. ISDN routerov

  ISDN riešenia
  ADSL modemy  pošlite nám e-mail
  intro animácia


Magio Internet26. 11. 2010 internet späť

Predvolebná anketa v Košiciach cez diaľkový ovládač TV

S blížiacimi sa komunálnymi voľbami 2010 sa vždy objavujú rôzne ankety a prieskumy, ktoré sa snažia predpovedať jednotlivých víťazov volieb. V Košiciach prebieha prieskum preferencií inovatívnym spôsobom, občania môžu vyjadriť svoj názor pomocou televízie.


Už niekoľko týždňov sú Slovensku tému číslo jeden komunálne voľby 2010 a médiá sú plné odhadov, kto by mohol v ktorom meste zasadnúť do kresla primátora. Výnimkou nie je ani druhé najväčšie slovenské mesto Košice, kde prebieha testovacia predvolebná anketa aj cez televízne prijímače pripojené do siete operátora ANTIK Telecom.

Hlasovanie v simulovaných komunálnych voľbách je jednoduché, po zapnutí televízora sa na obrazovke objaví otázka, či má divák záujem zúčastniť sa ankety. Ten sa potom môže rozhodnúť, či sa zúčastní alebo nie, prípadne či chce zahlasovať neskôr. Ak sa rozhodne nehlasovať, výzva k zúčastneniu sa na ankete sa už nezobrazí. Samozrejmosťou je absolútna anonymita hlasovania.

Na zariadeniach pripojených do siete ANTIK-u prebiehala podobná anketa už aj pred parlamentnými voľbami, vtedy sa však dalo hlasovať iba cez počítač. Teraz pribudol ďalší komunikačný kanál, Košičania môžu ukázať, komu by dali svoj hlas aj cez diaľkové ovládanie televízneho prijímača. „Hlasovanie cez diaľkový ovládač je demokratickejšie, pretože neobmedzuje hlasujúcich len na tých ľudí, ktorí vlastnia počítač. Zároveň si myslíme, že môže poskytnúť presnejšie výsledky ako hlasovanie cez internet,“ popisuje prednosti tohoto riešenia Vlastimil Lakatoš, produktový manažér spoločnosti ANTIK Telecom pre IPTV.

Okrem zistenia preferencií jednotlivých kandidátov je cieľom tohoto pilotného projektu testovanie interaktivity a overenie technologických možností a reakcie používateľov. Internet a digitálna televízia by sa tak v blízkej dobe mohli stať nástrojom rozvoja demokracie nielen na komunálnej, ale aj na celoštátnej úrovni. Okrem možnosti vyjadrovať sa k veciam verejným z pohodlia domova plánuje operátor v budúcnosti pripravovať aj ďalšie zaujímavé interaktívne služby.

_


Pozdával sa vám tento príspevok?

áno   833

nie   830

K príspevku nie sú pridané žiadne komentáre.

  Zobraziť všetky komentáre
alebo pridať nový
komentár.Magio LM
COPYRIGHT © 2002 - ITEL - ALL RIGHTS RESERVED