ITEL = TELEKOMUNIKÁCIE A INTERNET
Copyright Na hlavn strnku

 
 


  Výpočet ceny hovoru
  Optimálny tel. program
  Cenníky operátorov  Porovnanie pripojení  Mobily
  Pevné linky / ISDN
  Internet
  ADSL
  News   Výber mobilu
  Výber GSM brány
  Výber ISDN telefónu
  Výber. tel. ústredne
  Výber ISDN TA
  Výber ISDN routera

  Porovnania mobilov
  Porovnania GSM brán
  Porov. ISDN telefónov
  Porov. tel. ústrední
  Porovnania ISDN TA
  Porov. ISDN routerov

  ISDN riešenia
  ADSL modemy  pošlite nám e-mail
  intro animácia


31. 05. 2007 adsl modemy späť

SL1200 a ASUS SL200 VPN Firewall Routery

Spoločnosť JOYCE ČR predstavuje dve novinky pre český trh: VPN Firewall Routery ASUS SL1200 a ASUS SL200, ktoré predstavujú optimálne riešenie bezpečného VPN spojenia. Tieto nové firewally poskytujú riešenie pre firemných zákazníkov a domácich užívateľov, ktorí často využívajú napríklad home office a riešia problematiku spojenia s firmou. Najlepší výsledok užívateľ dosiahne využitím kombinácie SL200 vo svojej domácej sieti a SL1200 VPN v materskej firme.


ASUS SL1200 VPN Ethernet Firewall Router je špičkový produkt na zostavenie až 50 VPN spojení. Zariadenie je zaujímavé hlavne pre malé a stredné firmy, ktoré potrebujú pre svoje pobočky alebo domáce pracovisko zaistiť vzdialený zabezpečený prístup do svojej vnútornej firemnej siete. Router zlučuje dohromady 4-portový switch (10/100 Mb/s), firewall a VPN do jedného multifunkčného zariadenia. Nechýba ani konzolový vstup pre správu routeru. Administrátor tak má vždy ľahký prístup ku konfigurácii bez nutnosti odpojovania stávajúcich zariadení. Vo Vašej firme umiestnite ASUS SL1200 a vo Vašej pobočke (alebo domácej sieti) využijete ASUS SL200 (2 VPN kanály). Vďaka použitiu týchto produktov si tak zaistíte nielen bezpečné pripojenie k Internetu, ale navyše budete môcť bezproblémovo využiť VPN spojenie medzi Vašou domácou (pobočkou) a firemnou sieťou.


Vždy v spojení – VPN
VPN ponúka zabezpečené prepojenie dvoch vzdialených sietí alebo prepojenie vzdialených klientských pracovísk s firemnou sieťou cez verejný Internet. Ľahko tak môžte pristupovať z akéhokoľvek miesta a zároveň bezpečne k firemným zdrojom, akými sú lokálna sieť, disky či dokumenty. Toto prepojenie môže byť realizované nezávisle na spôsobe pripojenia k Internetu (ADSL, WiFi, káblový modem ai.). Veľkým benefitom routeru ASUS SL1200 VPN je možnosť vytvorenia až 50 VPN tunelov (IPSec), čo plne pokrýva nároky stredne veľkej firmy.

VPN router môže byť nasadený ako pre pripojenie jediného PC, tak pre celú LAN sieť. Jedná sa tak o ideálne riešenie pre malé a stredné firmy (SoHo). ASUS SL200 predstavuje pre Vašu domácu sieť výkonného spoluhráča. Jedná sa o výborné riešenie pre domácich užívateľov alebo zákazníkov, ktorí často využívajú home office a potrebujú využiť bezpečné VPN spojenie s centrálou. Pokiaľ vlastníte ASUS SL200, môžte sa ľahko z ľubovoľného miesta pripojiť aj do Vašej domácej siete.

Bezpečnosť predovšetkým
Bezpečnosť je skutočne veľká devíza pre obe zariadenia. Vďaka vstavanému firewallu, IP filtrácii a VPN tunelingu spĺňajú zariadenia vysoké požiadavky na bezpečnosť prevádzky a ochranu prenášaných dát. Ďalším krokom k vysokému štandardu zabezpečenia je funkcia logovania VPN alebo firewallu s možnosťou automatického ukladania logov na server. VPN-firewall router SL200 je malý, ale výkonný firewall, ktorý pri malých rozmeroch ponúka širokú ponuku služieb.

Ako nadstavbu bezpečnosti vnútornej siete je možné využiť MAC filtering. Firewall mže informovať o podozrelých aktivitách zaslaním e-mailu. K vyššej bezpečnosti prispieva tiež zrýchlené šifrovanie AES, 3DES (168 bit) a samozrejmosťou je posílená autentifikácia MD5 a SHA-1. Štandardom je internetové rozhranie pre konfiguráciu oboch zariadení. Z ďalších dôležitých funkcií nechýba DHCP a DNS Proxy.

DMZ
Pokiaľ sa potýkate s nutnosťou prevádzky aplikácií, ktoré vyžadujú nechránený prístup k sieti, je k dispozícii DMZ host. Bojíte sa, že Vaši blízky (napr. deti) budú pristupovať na stránky s nevhodným obsahom? Potom využite IP filtering ponúkaný oboma zariadeniami, ktorým vymedzíte zakázané IP adresy. IP filtering ľahko umožní zakázať prístup na veľkú skupinu IP adries a dokáže zamedziť prístupu na konkrétny typ IP (napríklad oblasť - zem). Užívateľsky prívetivejší je URL filtering, ktorý jednoduchým zadaním webovej adresy danú stránku zneprístupní.

Ceny produktov:
ASUS SL1200: 5.028,- SKK bez DPH
ASUS SL200: 2.574,- SKK bez DPH
_


Pozdával sa vám tento príspevok?

áno   572

nie   614

K príspevku nie sú pridané žiadne komentáre.

  Zobraziť všetky komentáre
alebo pridať nový
komentár.Magio Go
COPYRIGHT © 2002 - ITEL - ALL RIGHTS RESERVED